Trening wymaga przygotowania

Przygotowanie do treningu to oczywiście porządna rozgrzewka, podczas której mięśnie zostaną rozgrzane przed sporym wysiłkiem. Ponadto przygotowanie powinno obejmować ochronę stawów, mięśni oraz dostarczenie elementów, które tracimy podczas wysiłku i pocąc się.
Mięśnie i stawy pod ochroną
Intensywny trening stwarza zagrożenie powstania kontuzji mięśni oraz stawów. Te ostatnie najlepiej ochroni kolagen, którego naturalną produkcję stymuluje glukozamina. Cenna jest też witamina C. Mięśnie ochronimy dzięki suplementom około treningowym, które podniosą wytrzymałość, wspomogą regenerację pomiędzy treningami, a także zapobiegną rozkładowi białek wchodzących w skład masy mięśniowej. Zminimalizujemy zmęczenie i nie stracimy efektów, które wypracowaliśmy.
Witaminy i minerały
Zaopatrywanie organizmu w witaminy jest bardzo istotne, ponieważ biorą one udział w wielu procesach przyczyniających się do efektywnego treningu. Witaminy i minerały tracimy podczas wysiłku, więc powinniśmy pamiętać o ich uzupełnianiu, aby podnieść wydolność i zmniejszyć zmęczenie.