Regeneracja po treningu

Suplementy po treningowe przyspieszają regenerację tkanek, dzięki czemu nasz układ mięśniowy szybciej przygotowuje się do kolejnego wysiłku. Unikamy też przetrenowania. Odżywki hamują katabolizm, gdyż zawierają w swoim składzie m.in. glutaminę.
Tauryna chroni nasz organizm
Tauryna jest związkiem, który ochrania nas przed szkodliwym działaniem metali ciężkich i odgrywa znaczną rolę w procesie detoksykacji.
W walce z tłuszczem
Tauryna wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Współpracując z kwasem żółciowym znacznie ułatwia rozkład tłuszczów. Tauryna odpowiada też za transport składników odżywczych. Dzięki niej do komórek mięśniowych dostają się aminokwasy, a także kreatyna. Jest to bardzo istotny fakt, dla którego warto wprowadzić taurynę do naszej diety. Naturalnie występuje ona w mięsie, soczewicy, grochu, rybach i ostrygach. Jeśli zależy nam na solidnej dawce, sięgnijmy po odpowiedni suplement. Właściwości tauryny to także wspomaganie regeneracji mięśni po wysiłku. Często łączona jest z glutaminą, która również zapewnia prawidłową regenerację po treningu. Poleca się korzystanie z tego typu odżywek w momencie, gdy stosujemy kreatynę. Zapewnia to doskonały transport kreatyny do komórek, efektywną budowę masy mięśniowej oraz odpowiednią ochronę mięśni przed kontuzją oraz rozpadem wskutek katabolizmu.