Jak rozpocząć trening?

Zakup karnetu na siłownię to początek pracy nad swoją sylwetką. Nie wystarczy jednak odwiedzić klub raz w tygodniu i pogadać z kolegami z szatni.
Ciężka praca jest opłacalna
Przede wszystkim musimy dobrać właściwy plan ćwiczeń i konsekwentnie go wykonywać. Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z porad trenera personalnego, warto poszukać w sieci i wykorzystać przykładowe plany treningów na masę czy rzeźbę. Ćwiczenia muszą przynosić efekty, których oczekujemy, dlatego ich wybór jest tak istotny.
Wspomagamy się suplementami
Trening to nie wszystko. Jest bardzo istotny, ale powinien iść w parze z dobrze dopasowaną dietą oraz odpowiednią suplementacją. Ta ostatnia musi opierać się na legalnych odżywkach, które nie zaszkodzą naszemu zdrowiu, ale pomogą uzyskać zamierzony efekt. To codzienne posiłki dostarczają nam białka i węglowodanów, uczestniczących w procesach energetycznych, ale zwykle sam jadłospis nie pozwala na uzyskanie odpowiedniej ilości tych składników. Dlatego właściwa suplementacja w połączeniu z dietą i treningiem daje satysfakcjonujące wyniki.